צעדים לבחירת מטען מצברים

לקוחות במגזר הפרטי והתעשייתי משתמשים באופן קבוע במטען על מנת להשיב אנרגיה למצברים. מטען מן הסוג הזה מתאים למגוון רחב של שימושים, אך לעיתים קשה לבחור אותו מבין ההיצע הקיים. הסיבה לכך היא שיש הרבה מצברים וכל אחד מהם דורש שימוש במטען שונה. מצד שני, אפשר לחסוך הרבה זמן ומאמץ אם מדגישים את הצעדים החשובים לבחירת מטען ראוי.

הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא להכיר את המצבר. אין טעם לקנות מטען לפני שבודקים מה המצבר דורש, על איזה מתח הוא עובד ומי מייצר אותו. זהו הצעד שמבצעים לקוחות פרטיים שמעוניינים לרכוש מטען, אך הוא רלוונטי גם לבעלי מפעלים וגופי תעשייה. מנגד, בעלי מוסכים יכולים לרכוש מספר מטענים לשימוש במצברים שונים, או לחילופין לחפש אחר מטען ורסטילי. כך הם יציעו את שירותי הטעינה לקהל הלקוחות בצורה טובה יותר.

הצעד השני לבחירת מטען הוא לקרוא מידע על הנושא. ידע הוא כוח ובתחום המצברים והטעינה הוא גם שווה לכם כסף. בעזרת סקירה קצרה של מאפייני המוצרים הבולטים בשוק, תוכלו למשל ללמוד על ההבדלים בין מטענים ישנים ואנלוגיים לבין מטענים חדשים משולבי בקר אלקטרוני. השאיפה שלכם צריכה להיות חיפוש אחר מטען שמתאים לסוג המצבר ולאופי הטעינה. תוכלו לחסוך בהוצאות אם תרכשו מטען יד שנייה שעובד בשיטה אנלוגית, אך החיסרון יהיה טעינה איטית ולעיתים גם חוסר יעילות. השקעה במטען חדש וממותג משולב בקר אלקטרוני תסייע להתגבר על הבעיות הנפוצות ותספק מעגלי הגנה בסיסיים נגד קצר, קוטביות הפוכה וחימום יתר.

מהו מידע טכני ולמה הוא חשוב?

הצעד השלישי והאחרון לבחירת מטען מצברים הוא לבדוק את המידע הטכני. כאן תצטרכו להיכנס לעובי הקורה ולברר האם המטען עולה בקנה אחד עם הדרישות שלכם. שימו לב בעיקר למתח המטען ומתוך הנתון הזה תוכלו להסיק עד כמה הוא חזק. לאחר מכן תוכלו לבדוק את זרם הטעינה של המטען וגם את נתוני המינימום והמקסימום. אלו נתונים שיאפשרו לכם לדעת מתי אפשר להשתמש במטען ומתי עדיף להחליף את המצבר. בנוסף, זכרו שהמידע הטכני אותו חשוב לבדוק בשלב הזה כולל מינימום ומקסימום מצבר במצב תחזוקה וגם רמת בידוד.

מטען מצברים אוטומטי לדוגמא יגיע עם מפרט טכני עשיר. זהו מטען שנמכר במחיר סביר ביחס לתועלת שאפשר להפיק ממנו, ולכן הוא מומלץ עבור קהל יעד מגוון. תוכלו לדוגמא להשוות בין מטענים מן הסוג הזה על פי מתח וולט, זרם טעינה באמפר, אורך, גובה, רוחב, שיטת טעינה וכמובן יצרן.

הצעדים הנדרשים לבחירת מטען ישמשו אתכם בתור מצפן. היעזרו בהם על מנת לשים את האצבע על ההבדלים בין הדגמים השונים, אך זכרו שבסופו של דבר תצטרכו לקבל החלטה סובייקטיבית כדי לוודא שמטען מתאים לכם.