כלים למוסך

כלים למוסך מאפשרים לבצע תיקונים ושיפורים איכותיים של הרכבים המגיעים אליו
טיפול ברכב מחייב אותנו להיות לא רק בעלי הידע הטכני לשם ביצוע תיקונים או שיפורים בו, אלא גם בעלי הכלים המתאימים לתיקון בעיות שונות בצורה נכונה, אשר לא רק תאפשר לנו להתמודד עם הבעיה באופן זמני, אלא גם תמנע את הישנותה. בכדי לעשות זאת, יש לעשות שימוש בכלים המתאימים לכל חלק ברכב ולכל סוג רכב שונה, כך שבכל מוסך אנו יכולים למצוא מגוון רחב ביותר של כלים למוסך, אשר נותנים לנו מענה על צרכים טכניים שונים.

כל סוג כלי במוסך מאפשר לנו לבצע פעולות שונות על הרכבים

  • ·         מגבהים: כאשר אנו ניגשים לטפל ברכב, אני צריכים קודם להשיג גישה נוחה לאזור בו אנו עובדים. בעזרת מגבהים שונים אנו יכולים להרים את כל הרכב או חלקים ממנו, כך שנוכל לראות בצורה טובה יותר את המתרחש באזורים שונים ברכב, וכן ליצור גישה נוחה יותר לשם הטיפול בהם. כמו כן, בעזרת מגבהים ניתן להפחית את עומס על אזורים שונים ברכב, לדוגמא על הגלגלים, כך שניתן יהיה לטפל בהם בקלות רבה יותר. בכל מוסך נוכל למצוא כמה סוגי מגבהים, אשר נותנים לנו מענה לצרכים שונים בתחום זה.

  • ·         מפתחות ברגים: בכדי לטפל ברכב בצורה נכונה, עלינו להיות מסוגלים לפתוח כל בורג הנמצא בו וכמובן לסגור אותו בחזרה בצורה בטיחותית, אשר לא תהווה סכנה בעת השימוש ברכב ואשר תמנע הישנות של הבעיה או יצירה של בעיות חדשות. כלים למוסך כוללים גם מגוון רחב ביותר של מפתחות ברגים, אשר מאפשרים לנו לפתוח ולסגור כל בורג ואום ברכב, כך שנוכל לטפל במגוון רחב ביותר של בעיות אשר מחייבות אותנו להוריד חלקים מהרכב, לשנות אותם ולחבר אותם בחזרה.

  • ·         משאבות: כאשר אנו מטפלים ברכב, פעמים רבות נרצה להוציא ממנו נוזלים כגון מים, שמן וכמובן דלק, אשר אינם רק מקשים על הטיפול ברכב אלא לעיתים קרובות הינם גם המקור לבעיה בו. ישנן כמה שיטות לריקון נוזלים שונים מהרכב, כאשר פעמים רבות ישנו צורך בשימוש במשאבות. משאבות שונות, אשר ניתן למצוא בכל מוסך, מאפשרות לנו להגיע לחלקיו השונים של הרכב בהם נמצאים הנוזלים אותם אנו רוצים לשאוב, וכן מאפשרות לנו לאחסנם במידת הצורך עד לשימוש חוזר בהם.

  • ·         מקדחים: מקדחים הינם כלים למוסך אשר מאפשרים לנו לבצע שינויים במבנה הרכב. בין אם אנו מעוניינים ביצירת שינויים בשלדת הרכב, הפח שלו או חלקיו הפנימיים, עלינו ליצור קידוחים אשר יאפשרו לנו לאחר מכן לחבר את החלקים השונים בצורה נכונה למבנה הרכב. בכל מוסך נוכל למצוא מגוון מקדחים אשר יאפשרו לנו ליצור חורים בכל צורה שנצטרך, כאשר המקדחים השונים נבדלים זה מזה בחומר ממנו הם עשויים, בעוביים, אורכם והמקדחה אליה הם מתחברים, כך שאנו לא מוגבלים כמעט באפשרויות הקידוח.