ציוד למוסכים

הציוד בו נעשה שימוש במוסך מאפשר לנו להתמודד עם כל תקלה אשר עלולה להיווצר ברכב

בכדי לטפל בבעיות רכב שונות, עמן מגיעים הרכבים למוסך, עלינו להיות הן בעלי הידע המקצועי לשם הטיפול בבעיה והן בעלי הכלים המתאימים לשם פתרונה בצורה יעילה, מקצועית, נכונה וכזאת אשר תמנע את הישנותה. בכדי לעשות זאת, בכל מוסך נעשה שימוש במגוון רחב יחסית של ציוד למוסכים, אשר מאפשר לנו להתמודד עם הבעיות השונות בצורה הטובה ביותר.

ציוד למוסכים מורכב ממגוון כלים המאפשרים לנו לבצע פעולות שונות על הרכבים

  • מגבהים: בכל מוסך נעשה שימוש במגוון מגבהים, אשר להם תפקיד חשוב בטיפול בבעיות רכב. מגבה הינו בעצם כלי אשר מאפשר לנו לשנות את גובהו וזוויתו של חלק מסוים ברכב או של הרכב כולו, כך שאנו יכולים ליצור לעצמנו זווית חשיפה טובה יותר של האזור בו אנו מעוניינים לטפל, וכן לצמצם את הלחץ הפועל על אותו אזור באמצעות הרמת כלל חלקי הרכב הנמצאים מעליו. סוגי המגבהים השונים בהם נעשה שימוש במוסך מאפשרים לנו להרים חלקים שונים ולשלוט בהם בצורה מיטבית.

  • מפתחות ברגים: חלקי הרכב השונים מחוברים זה לזה לרוב או באמצעות ריתוך או באמצעות ברגים ואומים, בהם עלינו להיות מסוגלים לטפל בכדי שנוכל לפתור תקלות שונות ברכב. ציוד למוסכים כולל מגוון רחב ביותר של מפתחות ברגים מסוגים שונים אשר נועדו בכדי לאפשר לנו לפתוח כל בורג ואום ולסגור אותם לאחר סיום העבודה בצורה טובה וחזקה, אשר תמנע את הישנות הבעיה או את יצירתן של בעיות אחרות.

  • משאבות: נוזלי הרכב השונים משפעים רבות על תפקודו, כאשר אנו מוצאים בכל רכב שלושה סוגים עיקריים של נוזלים- שמנים, מים ודלק. כאשר אנו עובדים על הרכב, פעמים רבות נרצה לרוקנו מנוזלים שונים בין אם הם מפריעים לביצוע העבודה ובין אם הם מקור הבעיה. המשאבות השונות בהן נעשה שימוש במוסכים מאפשרים לנו להגיע לכל חלקי הרכב בהם ישנו נוזל, לשאוב אותו בצורה מהירה ולשמור עליו במיכל המשאבה למקרה שנצטרך להשתמש בו שוב.  

  • מקדחים: מקדחים הינם חלק בלתי נפרד מהציוד בו עושים שימוש במוסכים, והם מאפשרים לנו ליצור חורים בגדלים וסוגים שונים על חלקי הרכב השונים, כך שאנו יכולים לתקנו ולשפרו. החורים אותם יוצרים בעזרת מקדח נועדו לרוב לשם חיבור חלקים שונים לרכב, ולכן עליהם להיות מדויקים ביותר ולהתאים לחלק אותו אנו מעוניינים לחבר. מסיבה זו, אנו יכולים למצוא בכל מוסך מגוון מקדחים, הנבדלים זה מזה בחומר ממנו הם עשויים, עוביים, אורכם והמקדחה אליה הם מתחברים, כך שאנו יכולים ליצור כל חור שנצטרך.

ציוד למוסכים מאפשר לנו לבצע את העבודה הטובה והמקצועית ביותר בכל מוסך, ולטפל בכל בעיה בעזרת הציוד המתאים לכך אשר יבטיח את איכותה של העבודה ואת מניעת הישנות הבעיה.