מאוורר תעשייתי

במידה ואנו מנהלים בית עסק, יכול להיות שנצטרך לעשות שימוש במאוורר תעשייתי
מאווררים תעשייתיים הינם מאווררים בעלי יתרונות רבים לבתי עסק שונים- שליטה בטמפרטורה בבית העסק, הזרמת אוויר נקי, הוצאת חומרים מזיקים משטח בית העסק ועוד.

כאשר אנו מעוניינים ברכישת מאווררים תעשייתיים לבית העסק, חשוב לקחת בחשבון כמה פרמטרים אשר משפיעים על בחירת סוג המאוורר, ובסופו של דבר על השימוש אשר נוכל לבצע בו.
אז כיצד עלינו לבחור מאווררים תעשייתיים לבית העסק שלנו?

  • מטרת השימוש: כאמור, מאווררים תעשייתיים משמשים אותנו למגוון רחב של מטרות, כאשר סוגים שונים של מאווררים מבצעים פעולות שונות. במידה ואנו מעוניינים רק בשליטה על הטמפרטורה בבית העסק, נוכל להשתמש במאווררים פשוטים יחסית, אולם ברוב המקרים זהו לא המצב. כאשר אנו מעוניינים במאווררים אשר ינקו את אוויר המפעל, יזרימו כמויות גדולות של אוויר אל המפעל או מחוצה לו או יעזרו לנו לאוורר חללים גדולים, אנו זקוקים למאווררים גדולים וחזקים יותר.
  • גודל בית העסק: גם גודל בית העסק משפיע על בחירת מאוורר תעשייתי, כאשר עלינו לבחור במאוורר בעל כוח המתאים לגודלו של בית העסק. מאווררים קטנים יכולים אולי לבצע עבודה טובה ביותר בחללים קטנים, אולם כאשר עלינו להשפיע על האוויר בחלל גדול ביותר, עלינו לעשות שימוש במאווררים גדולים בהתאם. כמו כן, חללים גדולים לרוב גם ידרשו מאתנו להשתמש ביותר ממאוורר אחד, כך שכלל המאווררים יפעלו יחד לשם אוורור חלל בית העסק.
  • אמצעי אוורור נוספים: מאווררים תעשייתיים אינם הגורם היחיד המשפיע על אוורור בית העסק, ופעמים רבות נראה שימוש במזגנים, משאבות, תעלות אוורור ועוד. במידה ובבית העסק שלנו אמצעי אוורור נוסף על המאווררים, הדבר משפיע על הבחירה שלנו בסוג וכמות המאווררים. אמצעי אוורור נוספים משנים את הצורך שלנו במאווררים תעשייתיים, כך שנוכל לרכוש מאווררים קטנים יותר, בעלי יכולת אוורור מצומצמת יותר ומסוגים שונים. 
  • צורך בהזזה: כאמור, ישנו מגוון רחב של סוגי מאווררים תעשייתיים, כאשר כל מאוורר תעשייתי הינו בעל יכולות שונות אשר יש להתאים לצרכים שלנו. מלבד האמור, המאווררים מתחלקים לשני סוגים- מאווררי תקרה וקיר, ומאווררים עומדים. מאווררי תקרה וקיר הינם מאווררים אשר ניתן לתלות על התקרה או על הקיר, ולאחר מכן לא ניתן להזיז אותם ממקומם, אלא רק את כיוונם. מאווררים עומדים הינם מאווררים המוצבים על עמוד, ואותם לרוב ניתן גם להזיז ממקום למקום. את בחירת המאוורר בו נעשה שימוש נבצע בהתאם לצורך שלנו בהזזתו, כאשר במידה ונצטרך להזיזו נבחר במאוורר עומד, ובמידה ונרצה מאוורר קבוע נעשה שימוש במאורר תקרה.

חשוב להתאים מאוורר תעשייתי לצרכים שלנו בהתאם לנעשה בבית העסק
מאווררים תעשייתיים יכולים להשפיע רבות לא רק על האוויר בבית העסק, אלא גם על הפעילות המתבצעת בו, ולכן חשוב לבחור מאווררים אלו תוך מתן תשומת לב לכלל המשתנים המשפיעים על פעולתם, בהתאמה לצרכי בית העסק שלנו.