מטען מצברים - הרכיב החשוב ביותר ברכב!

כולנו יודעים להסביר, כי המצבר הוא המרכיב הקריטי ביותר שיש ברכב. בעזרת המצבר, ניתן להתניע מלכתחילה את הרכב. כולנו גם יודעים להסביר כי אם המצבר נגמר, ולמעשה כבר לא יכול לתפקד - לא ניתן כלל להתניע את הרכב, ואז לוקחים אותו למוסך. השאלה היא מה קורה מכאן והלאה? יש רכיב נוסף אשר חשוב מאד להכיר, והוא נקרא מטען מצברים. מוסכים רבים, מצטיידים ורוכשים מבעוד מועד מטען מצברים בכדי שיוכלו לספק טיפול מתאים לרכבים השונים - ובהמשך גם למכור אותם ללקוחות, ולהרכיב אותם לכלי הרכב השונים, פרטיים או מסחריים. התפקיד של מטען מצברים, כפי שניתן לנחש מהשם שלהם - הוא לדאוג לכך שהמצברים יהיו טעונים תמיד, ובצורה זו אפשר למנוע את השחיקה והבלאי לאורך זמן. יתרה מזאת - במצב חירום שבו המטען התרוקן והפסיק לעבוד, אפשר להשתמש במטען בתור יחידה עצמאית ברוב המקרים, ואז הוא מאפשר את הטעינה המחודשת של המצבר.

שומרים על המצבר לאורך זמן
יש לזכור שמצבר יכול להיגמר לא רק כתוצאה משימוש נרחב, אלא דווקא ממצב הפוך. אחת הבעיות הידועות בתחום הרכב היא כאשר הטמפרטורה נמוכה מאד (מצב פחות נפוץ בישראל, אך כזה שבהחלט יכול להתקיים באזורים מסוימים בארץ בזמן החורף), המצבר פשוט מפסיק לתפקד, ולא שומר על התכונות שלו, ולכן מאבד את התפקוד שלו. בעזרת הפעולה של מטען מצברים, המצבר תמיד שומר על התכונות שלו, גם אם יש טמפרטורה קרה במיוחד, וכך הרכב לא יבצע בעיות התנעה גם בקור מקפיא.


עוד בעיה שיש להתייחס אליה, אשר מטען מצברים יכול לפתור, היא כאשר הרכב לא מותנע לאורך זמן. ביכולות להיות לכך סיבות מגוונות מאד, אך רכבים רבים, אם לא נוגעים בהם יותר משישה ימים - פשוט לא יתניעו, משום שהמצב נכנס לתהליך של סולפציה, אשר בעצם גורם לו לאבד את תכונותיו, ומקשה עליו להתניע. המטען לעומת זאת, שומר תמיד על הכשירות של המצבר, וגם אם לא עושים בו שימוש לאורך זמן - הוא לא מאבד את הכשירות שלו.

לא רק למכוניות
עוד עניין אשר דרוש את תשומת הלב שלכם, היא העובדה כי פעמים רבות, מטען מצברים לא משמש בהכרח רק למכוניות. למעשה, מטען מצברים יכול להתאים להתנעה של כלים רבים שפועלים על בסיס מנועי. מדובר בין השאר על משאיות ורכבים מסחריים, אך מהצד השני, המטענים מתאימים מאד גם להתנעה של אופנועי ים, קטנועים, ואפילו מלגזות או מכסחות דשא. כך, לא משנה על איזה רכב מנועי מדובר - המטען הוא שנותן למנוע ולמצבר את המענה הטוב ביותר. כמובן שאם אתם מפעילים בעצמכם מוסך איכותי, חשוב מאד להצטייד מבעוד מועד במספר מטענים מסוג זה, בכדי שתוכלו לספק את השירות המתאים ללקוחות שלכם.