כך תדעו איזה קומפרסור לקנות 

שואלים את עצמכם מה הדרך הטובה ביותר לנצל את היתרונות של מדחס אוויר? כדאי שתתחילו בהגדרת הצרכים והמטרות. תוכלו לעשות זאת בקלות אם תספקו תשובות למספר סוגיות מרכזיות. ראשית, החליטו האם אתם מתכוונים לעבוד עם מדחס אוויר מדי יום, או רק בעבודות מזדמנות וספציפיות. כך תוכלו להחליט האם לרכוש מדחס אוויר תעשייתי, או לחסוך בהוצאות ולהסתפק במדחס קטן יותר. הבנה וידיעה בסיסית לגבי הבדלים בין סוגי מדחסים ישרתו וישמשו אתכם בטווח הקצר והארוך.

מלבד האמור לעיל, בדקו עם עצמכם מה אורך הזמן הצפוי לעבודה עם מדחס אוויר. בררו עד כמה חשוב לכם שהמדחס יוכל לעבוד לאורך זמן ממושך. משך העבודה של המדחס נקבע לפי המפרט הטכני. יש מדחסים שעובדים זמן ממושך של שעות ברצף וללא בעיה, לעומת מדחסים שמסוגלים להגיע לתפוקה הנדרשת רק בזמן מוגבל בלבד. בררו לדוגמא האם עדיף לכם לקנות מדחס אוויר זול שיקנה זמן עבודה של חצי שעה אך יחייב הפסקות של 20 דקות לקירור, או להשקיע במדחס אוויר נייד, עוצמתי ושקט לעבודה ממושכת. זכרו שלכל החלטה יש משמעות כלכלית ונסו למצוא את עמק השווה בין הצרכים ומסגרת התקציב.

האם כדאי לבחור מדחס אוויר לפי רמת הרעש?
הרבה לקוחות לא מעניקים תשומת לב נדרשת לרמת הרעש שאותה מפיק קומפרסור. לא משנה אם אתם עובדים במוסך, במפעל או בבית פרטי, רמת הרעש היא פרמטר חיוני להשוואה בין מדחסים. מדחס אוויר שעובד בשקט יכול לשפר משמעותית את איכות החיים שלכם. הוא יסייע להגנה על העובדים, ימנע ריבים עם השכנים וגם יעיד על שימוש בחומרי גלם משובחים.

בדקו מה רמת הרעש שאתם מסוגלים לסבול ואל תתביישו להתייעץ עם אנשי מקצוע. במידה ואתם רוכשים מדחס אוויר בפעם הראשונה, היכנסו לאתרי האינטרנט שעוסקים בתחום. קראו את המידע הרלוונטי ואספו המלצות מקולגות וחברים. צפו בסרטונים שמראים עבודה עם מדחס אוויר ברמות רעש שונות. אל תסתפקו במידע שמסופק על ידי היצרנים, היות והוא לא תמיד מדויק. לעיתים המידע הזה גם מבלבל ואינו עולה בקנה אחד עם הנתונים בשטח.

רכישת מדחס אוויר עם עזרים מתאימים
נצלו את ההזדמנות של רכישת קומפרסור על מנת להתאים עבורו את העזרים הנדרשים. יש מגוון גדול של תוספות שמייעלות את העבודה השוטפת עם מדחס אוויר. תוכלו למשל לרכוש חיבורי צינור מנחושת וכך לחבר ולנתק איירבראש ממדחס אוויר. צינור אוויר מוארך גם הוא חשוב לעבודה שוטפת עם מדחס אוויר ולצרכי צביעה, ניקוי בלחץ ושטיפה. ניתן לקנות צינורות הארכה ישרים, מסולסלים או מגולגלים ולהוסיף קופסא אטומת רעש.

בחירת מדחס אוויר היא חלק מתהליך ארוך. השקיעו מחשבה בתהליך וכך תוכלו לבחור את המדחס שהכי מתאים לצרכים ולתקציב שלכם.