סוגים ודגמים של בוסטר התנעה לרכב

 בוסטר התנעה מיוצר על ידי חברות שונות והוא מתאים למגוון רחב של שימושים. ניתן להיעזר בו כדי להניע רכב במצבי חירום, לחסוך את הצורך בחיבור כבלים ולמנוע הזמנת גרר או שירותי חילוץ. השימוש בבוסטר נפוץ גם בקרב בעלי סירות, כלי שייט, ציוד מכני הנדסי וכמובן בעלי מוסכים.

רצוי מאוד להכיר את הסוגים והדגמים השונים של בוסטר כדי להפיק ממנו מקסימום תועלת. בצורה כזו גם ניתן למנוע את התקלות הנפוצות ולחסוך בהוצאות. מעבר לכך, בהשוואה בין בוסטרים יש לשים לב למוניטין של היצרן ושל החברה המספקת את תקופת האחריות על המוצר.


ערכה בסיסית של בוסטר התנעה כוללת בתוכה כבל טעינה למצת הרכב, ספק ביתי מהיר לטעינה ביתית דרך רשת החשמל, תאמים וצמה מקשרת לטעינת מחשבים ניידים וגם תאמים וצמה מקשרת לטעינת טלפונים חכמים. בנוסף, בכל ערכה יש כבלים להתנעה מסוג פלוס ומינוס וחוברת הוראות בעברית.

האחריות חלה על בעיות הנובעות במהלך שימוש תקין בבוסטר. מי שמפרק את הבוסטר, משתמש בו שלא לפי הוראות היצרן או לא מחזיק אותו בתנאים הנכונים, מפר את ההתחייבות ולכן האחריות מתבטלת. האחריות לא חלה על נזק כתוצאה שימוש לקוי ואינה חלה על נזק שנובע בטווח הקצר או הארוך כתוצאה מהתקנה לקויה. לכן חשוב להכיר את הדגשים השונים ולשמור על הבוסטר כדי ליהנות מאחריות אופטימאלית.


הוראות בסיסיות לתפעול, תחזוקה ושימוש בבוסטר

חשוב מאוד לקרוא את חוברת ההוראות של בוסטר התנעה לרכב טרם השימוש הראשוני. אמנם רוב הוראות הבטיחות דומות למרות ההבדלים בין הדגמים, אך יש גם בוסטרים ספציפיים שמחייבים תשומת לב מוקפדת. יש לנתק את הבוסטר בתוך 30 שניות מרגע התנעת הרכב ואין לחבר את ההדק האדום להדק השחור. אסור גם לפרק את הבוסטר עצמו ויש לפנות לשירותי תיקון מקצועיים בכל מקרה של תקלה.

מבחינת בטיחות שוטפת, הדגש הוא על הרחקת ילדים, תינוקות וחיות מחמד מאיזור ההטענה של המצבר. אין להשתמש בבוסטר בקרבת מים ואין לשנות את המבנה המקורי שלו. אסור לאפשר לילדים לגעת בבוסטר בשגרה או במקרי חירום, וחשוב לא פחות לא להרחיק ממנו חומרים דליקים. אין לטעון את הבוסטר מעבר לנדרש ובמקרה של חדירת נוזל לעיניים יש לפנות לקבלת סיוע רפואי. במצבי חירום כדאי לשטוף היטב את העיניים ובכל מקרה להימנע משפשוף. הטענה של בוסטר התנעה לרכב מתבצעת פעם בשלושה חודשים, או מיד אחרי כל שימוש.

בחירת בוסטר מתבצעת לפי אופי השימוש הצפוי. בעלי מוסכים, מפעלים ונציגי תעשייה יעדיפו בוסטר עוצמתי שיכול להניע דגמים חזקים של מכונות. לעומת זאת, לקוחות פרטיים ישתמשו בבוסטר בסיסי יחסית. זהו גם הבוסטר שמתאים לבעלי ג'יפים המעוניין בגיבוי למקרי חירום או נזקים חיצוניים למצבר.