מה אפשר לעשות עם בוסטר התנעה לרכב?

בוסטר התנעה הוא יחידת כוח עצמאית עם סוללה נפרדת. הסוללה מקנה לבוסטר אפשרות העברת זרם למצבר מרוקן. בעזרת שימוש נכון בבוסטר ניתן להניע רכב, ללא צורך בחיבור כבלים או בחילוץ חיצוני. הבוסטר משמש בעלי רכבים פרטיים והוא נפוץ גם בקרב חברות המספקות שירותי חילוץ ודרכים. מעבר לכך, כדאי להצטייד בבוסטר מן הסוג הזה בטיולי שטח ארוכים, באירועי קמפינג ובתנאי מזג אוויר קיצוניים שמקשים על פעילותו התקינה של המצבר.

הבוסטר מתניע את כל סוגי המצברים והוא מתאים לשימוש בזמן אמת, על הכביש ובתנאי שטח. בתוך הבוסטר קיימת סוללה להתנעה מיידית של הרכב ואורך החיים שלה עומד על כמה שנים לפחות. יש גם דגמי בוסטר התנעה לרכב שמגיעים עם זרקור אור ומיני קומפרסור לניפוח צמיגים. בקומפרסור הזה אפשר להשתמש כדי לנפח מזרנים וציוד שטח נוסף. מעבר לכך, הבדלים בין בוסטרים באים לידי ביטוי בגודל, בתפוקה ובעוצמה. יש בוסטרים ניידים שמשמשים בעיקר לקוחות פרטיים, לעומת בוסטרים נייחים שנפוצים במוסכים.

איך בוחרים בוסטר?

סוג השימוש בבוסטר נקבע בעיקר לפי המפרט הטכני שלו. אפשר לבחור בוסטר על פי מתח כניסה, מתח טעינה, זרם טעינה אפקטיבי, מידות ומשקל. הבוסטר יכול להתאים למכוניות, סירות קטנות וכלי שייט. ניתן לטעון אותו באמצעות אספקת כוח מיוחדת שמחוברת לרשת החשמל, או באמצעות שקע המצת של הרכב. עם זאת, ההמלצה היא לבחור בוסטר בטיחותי ולהקפד על הוראות היצרן. הנחיות אלו מונעות בלאי ושחיקה וגם מגנות על המצבר לאחר חיבור הבוסטר לרכב.

הגנה על סוללה של בוסטר התנעה לרכב מחייבת הטענה 12 שעות לפני השימוש. לאחר מכן יש להטעין את הבוסטר לאחר כל שימוש בנפרד, כמו גם כל 3 חודשים במידת הצורך. אלו הנחיות כלליות שתקפות לגבי כל סוגי הבוסטרים. לצורך קריאת הנחיות ספציפיות אפשר ליצור קשר עם אנשי מקצוע, לאסוף מידע באתרי האינטרנט ולבדוק את חוברת ההוראות המפורסמת על ידי היצרן.

תחזוקה קבועה של הבוסטר

חשוב לציין כי העמידות של הבוסטר נקבעת במידה רבה על פי אופי התחזוקה. מי ששומר על הבוסטר לפי הוראות היצרן ייהנה ממנו למשך שנים, יחסוך את עוגמת הנפש שמלווה רכב לא מניע וגם לא יצטרך ליצור קשר עם חברות חילוץ והצלה. הוראות התחזוקה הקבועות אוסרות על שינוי או פירוק של הבוסטר. הן גם מבהירות מדוע אסור להחליף בין כניסת המתח ויציאת המתח, להטעין את הבוסטר מעבר לנדרש ולטעון אותו בסביבת טמפרטורה של מעל 40 מעלות צלזיוס.

יש לטעון את הבוסטר במלואו ולשמור עליו במקום מקורה ומאוורר. כך מבטיחים התנעה בטוחה במקרה חירום. אסור להפיל את הבוסטר או לחבוט בו ואין להשתמש בו במידה והוא מתחמם, מתלהט או מחליף צבע.