מידוף יעיל בעזרת ארון כלים למוסך

בעלי מוסכים צריכים להבין את החשיבות של מידוף יעיל עבור העבודה השוטפת שלהם. פתרונות מידוף קובעים את רמת הנגישות לציוד, את הבטיחות בהפעלת כלים ידניים או חשמליים וגם את הסדר והארגון בסביבת העבודה. פתרונות מידוף מודולאריים יכולים להתאים לכל סוגי המוסכים ולייעל משמעותית את הספק העובדים. בנוסף, מידוף יעיל נמדד בהתאמה לתחום ההתמחות של המוסך. יש ארונות ומדפים שמיועדים למוסכים כלליים המציעים סל שירותים

רחב ומגוון, לעומת ארונות שפונים רק לבעלי מוסכים שמתמחים בפחחות, צבע, חשמל וכדומה.

מידוף יעיל נשען על מספר הנחות בסיסיות. ההנחה הראשונה היא שבכל מוסך יש צורך בעמדת עבודה מסודרת. העמדה הזו משמשת את העובדים וניתן להיעזר בה גם כדי להרשים לקוחות. עמדת העבודה נדרשת לעמוד בכללי הבטיחות, היא נמצאת תחת פיקוח ובמוסך מורשה היא גם נתונה לביקורת של יצרני הרכב. ההנחה השנייה היא שניתן לשדרג את עמדת העבודה בעזרת החלפת מדפים וארונות. במילים אחרות, עמדת עבודה לא חייבת להיות קבועה ונייחת. אפשר להפוך אותה לגמישה ומודולארית בעזרת בחירת ארון כלים מתאים.

מה שמים בתוך הארון?
כל מוסך בוחר להשתמש בארון בצורה שונה. יש מוסכים שמקדישים את המקום בארון לכלי עבודה ידניים בלבד, כגון סט בוקסות, אביזרים לבוקסות, סט מקדחים, סט ביטים וכלי מדידה או סט מברזים ומחרוקות. לעומת זאת, יש ארונות המשמשים לאחסון תקופתי של משחזות, כבלים ועוד. גם כלי עבודה הידראוליים וקטנים יחסית כגון ג'ק גירים וג'ק גלגלים מתאימים לאחסון בתוך ארונות חזקים.


הבחירה מה לשים בתוך הארון תלויה בשיטת העבודה של המוסך. את הארונות ניתן להשיג בצבעים שונים ועם מספר מגוון של מגשי עבודה. יש ארונות עם מגירות ייעודיות עבור סט בוקסות, ידיות, רינגים, מפתחות ופלאיירים או פטישים. אלו הארונות הבסיסיים שכדאי לפזר ברחבי המוסך על מנת להקל על העובדים ועל נותני השירות. בסופו של דבר, ההחלטה מה לשים בארון כפופה לשיטת העבודה ולתחום ההתמחות של בעלי המוסך.

סידור תקופתי של הארון
לא כדאי להסתפק ברכישה של ארון כלים וחשוב להקפיד על סידור תקופתי כדי לארגן, לנקות ולשמור עליו. סידור תקופתי מונע אובדן של כלים חשובים ומייעל את העבודה. יש לנצל את הסידור התקופתי כדי להשליך כלים ישנים, שחוקים או בלויים. במוסך מקצועי לא קופאים על השמרים ומעמידים לרשות העובדים כל הזמן את הציוד הטוב בותר.


הארון הוא חלק חשוב מסביבת העבודה במוסך. לארון יש תפקיד פונקציונאלי והוא משמש לאחסון של ציוד, כלים ומכשירים. את הארון מומלץ למקם בצורה נכונה ויעילה. אפשר להחליף את הציוד שנמצא בתוך הארון על פי הניסיון שנצבר בקרב העובדים, לבקש מהם להעביר חוות דעת לגבי שימוש במגירות מסוימות ולבצע את ההתאמות הנדרשות.