רכישת קומפרסור לעבודה במוסך

מדחס אוויר איכותי יכול לשמש בעלי מלאכה כמו מכונאי רכב לאורך זמן רב. קומפרסור מאפשר המרה של כוח לאנרגיה קינטית ומתאים גם למרפאות, מקומות ללא חשמל ועוד. על מנת לרכוש מדחס אוויר ברמה גבוהה יש להכיר את מבנה המפרט הטכני של המוצר. מדחס נמדד בין היתר על פי ההספק והמהירות בה הוא פועל. כדאי לבחון גם את נתון ספיקת האוויר של המדחס, כמו גם את נפחו והלחץ המירבי אליו הוא מגיע. בעלי מוסכים אשר אינם בקיאים בהבדלים בין קומפרסורים זקוקים לייעוץ מקצועי ואסור להם לוותר עליו. רק לאחר ייעוץ ניתן להבטיח רכישה של קומפרסור במשקל המתאים לצרכי העובדים, לקבל אחריות ולשמוע על תוספות.

 

אילו שדרוגים ניתן להוסיף למדחס אוויר?

נוחות העבודה עם מדחס אוויר תלויה במידה רבה בהוספת שדרוגים. בין היתר כדאי לציין תוספת כמו אקדח אוויר פניאומטי מאלומיניום, או צינור אוויר ספירלי כולל חיבורים אשר מגיע עד לאורך של 7.5 מטר. סט צינור אוויר מקצועי מתאים לבעלי מוסכים בהיקפים שונים ומוצע במחיר משתלם של מאות שקלים בודדים. מי שמעוניין לבצע תיקוני רכב וטיפולים במקביל לעבודה עם קומפרסור יכול לבדוק אפשרות של שדרוג עם סכין יפנית מקצועית, מיני אורגנייזר ותרסיס שימון. חלק מהכלים הללו נחשבים בסיסיים בתחום המכונאות, אך עדיין כדאי להזכיר את החשיבות שלהם.

 

דגמי קומפרסורים בולטים בתחום התעשייה

מבחינת סוגים של קומפרסורים ומדחסי אוויר, מוסך או כל בעל מלאכה אחר הזקוק למדחסים יכול לבחור בין דגמים רבים. קומפרסור לרכב שטח בצילינדר של 40 מ"מ, מדחס אוויר מיני לרכב כבד בהנעה 4X4 או מדחס 100 ליטר תלת פאזי הם רק חלק מהאפשרויות. מוסכים בישראל משתמשים כיום במדחסים של 100 ליטר או 200 ליטר, עם מנוע של 2 כ"ס, 3 כ"ס, 5.5 כ"ס ואפילו 7.5 כ"ס. לצד המנועים הללו אפשר ליהנות מצינור שרשורי כולל חיבורים, מיני קומפרסור למרסס אייר בראש או קיט הכולל צינור של 5 מטרים.

 

בחירת מדחס אוויר ושימוש באמצעי בטיחות מתאימים

המאפיינים העיקריים של מדחס אוויר נבדקים על פי קטגוריה, סוג הפעלה, נפח מיכל האוויר, עוצמת הרעש, סוג היציאה והמשקל. במנוע עצמו אפשר למצוא הבדלים בכל הנוגע לעוצמת המנוע, מתח ההפעלה, מספר הראשים, מספר הבוכנות ואופן הפעולה. לבסוף יש לבחור במדחס המתאים למוסך מבחינת המידות: אורך, רוחב וגובה. לא כל בעלי המוסכים יכולים להחזיק במדחסי אוויר גדולים ומאסיביים, ולעיתים מדחס קטן ישיג תוצאות טובות יותר. לפני סיום כדאי לציין כי השימוש במדחס אוויר יכול להיות מסוכן במידה ולא מקפידים על הוראות הבטיחות. מומלץ לקבל הצעת מחיר על משקפי מגן, משקפי אבק, כפפות מקצועיות, כובע אקו וכל אביזר אחר המבטיח עבודה תקינה לאורך זמן.