סוגי ציוד למוסכים

ציוד למוסך כולל ארגז כלים מגוון המתאים לשימושים רבים. בעזרת הציוד יכול המוסך לשרת את הלקוחות, לשפר את חווית הנהיגה ברכב ולהקטין את הסיכון לתאונה או פגיעה חיצונית. הציוד חייב להיות ברמה גבוהה ועליו לעמוד בתווי תקן בינלאומיים. שינויים טכנולוגיים משפיעים על האופי של ציוד למוסכים והופכים אותו לחלק בלתי נפרד מתחום התעשייה. לכן כדאי להכיר את סוגי הציוד הבולטים, להגדיר אותם בצורה נכונה ולרכוש אותם דרך חברות הבקיאות בנושא.


החשיבות של מיזוג אוויר
כדאי להתחיל את הסקירה של סוגי ציוד למוסך עם כל הכלים הקשורים למיזוג אוויר לרכב. במדינה חמה בישראל, כמו גם במדינות נוספות באירופה או בארצות הברית, מיזוג האוויר ברכב הוא אחד התנאים החשובים ביותר לשביעות הרצון של הנהג. על מנת להבטיח מיזוג אוויר איכותי יש להקפיד על ציוד כמו גומיות אורינג, גז ועוצר דליפות. חלק מהציוד הזה נמצא בתוך הרכב וקיים גם בדגמים ישנים, אך לא מעט ממנו הוא חידוש של השנים האחרונות. בכל מקרה, מוסך המטפל במיזוג אוויר של רכבים ציוד להכיר את רשימת הציוד הכוללת מזרקי זרחן לגילוי דליפות, חיבורים מהירים לגז 134A, פלש קיט וחומר שטיפה למערכת מיזוג אוויר.


ציוד סיכה
ציוד הסיכה של הרכב חשוב לא פחות מאשר הכלים הקשורים למיזוג האוויר. בעזרת ציוד הסיכה ניתן להבטיח את פעולתו התקינה של הרכב ושל החלקים הפנימיים. מבחינת קטגוריות ניתן להבחין בין ציוד לעבודה בשמן, ציוד לעבודה בגריז ומתקן לשטיפת חלקים בנפט. מוסכים רבים עובדים עם הציוד הזה על בסיס יומי, לעומת מוסכים אחרים המעדיפים להתמקד בסל שירותים אחר. עלותו של ציוד סיכה גבוהה יחסית אך בעלי מוסכים זקוקים לו.


ציוד לצורך זיהוי
ישנו ציוד למוסכים אשר מאפשר דיאגנוסטיקה וזיהוי מוקדם של בעיות או תקלות. ברשימת הציוד הזו אפשר למצוא אקדח תזמון והצתה, מערכת לבדיקת Co2 ברדיאטור, בודק דליפות בצילינדר, בודק מצברים וטעינה בעומס, ערכת בדיקה למערכת קירור, סט לבדיקת אינג'קטורים וסט לבדיקת הזרקת דלק, סט לבדיקת לחץ וואקום ועוד. רוב הנהגים אינם מכירים את הציוד הזה משום שהוא מיועד לבעלי מקצוע בלבד. מצד שני, אין ספק כי נהג המעוניין לקבל טיפול מקיף ברכב צריך לדעת שהמוסך עושה שימוש בציוד מתקדם ומתאים.


לא מתפשרים על ציוד
לסיכום, ציוד למוסכים הוא עולם שלם של מושגים, אפשרויות, כלים ותכונות. רק בעלי מוסכים המקפידים על רכישת ציוד איכותי יכולים לעמוד בתחרות ולשרת את צרכי הנהגים. ציוד למוסך קובע במידה רבה את איכות הנהיגה ברכב ולכן חשוב להקפיד עליו. כיום אין צורך להסתפק בציוד בסיסי וניתן לרכוש ציוד ברמה גבוהה במחירים נוחים. השיווק שלהם מבוצע על ידי חברות מקצועיות ומגיע אל כל חלקי הארץ.